Värvimisautomaat Venjakob VEN SPRAY SMART

Kasutusala: Metall, Puit

Väike aga efektiivne pihustusautomaat värvide, liimide jms pihustamiseks konveierliinil kiirusel 2-4 m/min

Venjakobi VEN SPRAY SMART on kavandatud vastama “stand-alone” eraldiseisva autonoomse viimistlusüksusena kui ka viimistlusliini terviklahenduse tähtsa komponendina. VEN SPRAY SMART automaati saab kasutada nii vesilahuseliste kui ka lahustipõhiste värvide (lakkide) korral. Viimistlusautomaadi tunnusjoonteks on töökindlus, ökonoomsus ja keskkonnasõbralikkus.

VEN SPRAY SMART on mõeldud värvide, lakkide, peitside, liimainete jms tootlikuks pealekandmiseks detailidele. Pihustusautomaati saab valikuliselt varustada, kas puhastuva-veolindi-süsteemiga ja/või paber-konveierlindiga või neid rakendusi on võimalik kasutada ka vaheldumisi. Automaadil on lihtne ja kiire värvi kiirvahetus (vesilahuselised/lahustipõhised värvid). Need omadused muudavad SMART-i eriti atraktiivseks väiksematele ettevõttetele, kes on seni kasutanud käsitsi värvimist. SMART on automatiseeritud viimistluse esimene etapp aktsepteeritavalt madala alginvesteeringuga ja suhteliselt lühikese tasuvusajaga.

Enne kabiini sisenemist skaneeritakse juhtseadme mällu viimistletava detaili täpsed mõõdud, kontuurid ja detaili asukoht konveierlindil. Pihustuspüstolid on kinnitatud ostsilleeriva kanduri külge, mis  liigub risti üle konveierilindi. Detaili kohale jõudes avanevad püstolid automaatselt, tagades selle ühtlase ülekatmise viimistlusmaterjaliga. Tööprotsess kui ka võimalikud veateated on visualiseeritud juhtseadme kuvaril operaatoril valitud keeles.

Õhusissepuhke filtrisüsteem on täielikult integreeritud pihustuskabiini katusesse, filtreeritud puhas õhk on suunatud allapoole, üle kogu pihustustsooni äratõmbekanalite suunas, tagades ühtlase ja kontrollitud õhuvoolu kogu kabiini sissepuhke- ja väljatõmbetsooni ulatuses. Filtrielemendid on hõlpsalt vahetatavad.

Eelised

  • Unikaalne veolindi puhastussüsteem aitab värvi-lakikulu kokku hoida ja säästab liigset aega seadme puhastamisele
  • Automaat on koheselt töövalmis (madalad paigalduskulud) ja vajab paigalduseks vähe põrandapinda
  • Ühtlase kvaliteedi tagamine
  • Tootmismahu tõstmine
  • Tootmiskulude vähenemine
  • Keskkonnasõbralik värvi tagasikogumis-tehnoloogia
  • Üleminek ühelt tootelt teisele minimaalse ajakuluga
  • Puidutööstus, nt mööbel, liistud, aknad, uksed, puitpõrandad, interjööridetailid
  • Metallitööstus, nt terastorud, teraslehed, vardad, tihendid, rattad
  • Muu, nt plastikkomponendid, aknaklaasid, päikesepaneelid, tsementkiudplaadid, nahatööstus
Töötsooni laius: varieeruv 1.300 mm
Töötaseme kõrgus: 920-960 mm
Tootmiskiirus: 2-4 m/min
Väljuva õhu kogus: 7.000 m³/h
Toitepinge: 9,6 kW / 12 A