Airmix

Avaleht » Airmix

Kremlin-Rexson on keskkonnakaitse pioneerina arendanud alates 1975 aastast tehnoloogiat, mis suudab endas ühendada pihustuskvaliteeti ja töö jõudlust koos väga kõrge pihustamise ülekande kasuteguriga saavutades seejuures minimaalse möödapihustamise. Ja enamgi veel, et seejuures on jäetud püsivalt fookusesse operaatorite turvalisus- ja mugavusabinõud.

Airmix® tehnoloogia sai esialgselt loodud puiduviimistlusnišši jaoks, kuid pidev arendustöö on tõestanud ennast ja edu toonud ka teistes nõudlikes valdkondades, nagu nt raudtee, aeronautika või autotööstus.

Keskkonnateadlikult kehtestab Airmix® ennast aina rohkem nö “rohelisel turul” tõmmates paralleele tuulegeneraatoritega ning vähendades otseselt “halli energia tsooni” tänu väga kõrgele pihustuskasutegurile ja üliheale pinnaviimistluse kvaliteedile.

Airmix® pihustamine on kombinatsioon kõrgsurve-ja õhkpihustamisest. Viimistlusmaterjali etteanne pihustusotsikule toimub keskmisest madalama kõrgsurvega (vahemikus 20-120 baari). Airmix® püstolis suunatakse lisaõhk (max 1,5 baari) formeeruvasse värvilehvikusse enne värvi pihustamispunkti. Sellega tekib väga tasane värvilehvik, millega moodustub ühtlane värvikiht detaili pinnal. Väljapihustatud aineosakeste liikumiskiirus on kõigest 0,7 m/s. 

Kremlin-Rexson-i erinevate põlvkondade Airmix® püstolid on alati tunnustanud õkonoomse ja kvaliteetse pihustamise filosoofiat. Läbi toote evolutsiooni ajaloo on pea iga Airmix® püstoli (MR, MRX, MX, MVX ja Xcite) aidanud kaasa selle kaubamärgi arengule erinevates turusegmentides üle kogu maailma.

Airmix® pihustamine on kompromissi lahendus, millel on nii kõrgsurve- kui madalsurvega pihustamise eeliseid:
• suurem jõudlus
• kõrgeim pihustuskasutegur kuni 86%
• võimalus kasutada suure viskoossusega viimistlusmaterjale
• märgatav materjali kokkuhoid kuni 50%
• võimalus viimistlusmaterjale paksema kihina peale kanda
• suurepärane pinnaviimistluse kvaliteet
• peaaegu tolmuvaba pihustamine, puhtam keskkond
• väiksed viimistluskambri hoolduskulud
• investeeringu lühike tasuvusaeg

Airmix® seadmetes

Värvipüstolid:

Kremlin Xcite™ Airmix®120, käsipüstol Kremlin
Kremlin Xcite™ Airmix®200, käsipüstol Kremlin
Kremlin ATX Inox, automaatpüstol Kremlin
Kremlin AVX Inox, automaatpüstol Kremlin

Värvipumbad:

Kremlin EOS 10-C18 Airmix® Inox Kremlin
Kremlin EOS 30-C25 Airmix® Inox Kremlin
Kremlin 16-F240 Airmix® viimistlusliinipump Kremlin

Eelised

Pildid / - 1   Pildid / - 2
Pihustamise kasutegur - viimistlusmaterjali kulu tuntav kokkuhoid. Airmix® kasutajad saavutavad kõrgeima viimistlusmaterjali ülekande efektiivsuse. Erinevate pihustustüüpide efektiivsus on väljatoodud diagrammil.   Õhu tarbimine - madalam energiakulu. Võrreldes teiste pihustusmeetoditega, tarbib Airmix® meetod pihustamisel vähem suruõhku. Madalam töörõhk ja väiksemad suruõhukogused: seega Airmix® sobib hästi ka väiksemate kompressorite olemasolul.
     
Pildid / - 3   Pildid / - 4
Aineosakeste kiirus - väiksemad viimistluskabiini hoolduskulud. Värviosakeste liikumiskiirusel on otsene mõju tulemusele: mida suurem on osakeste kiirus, seda suurem ainehulk pihustub mööda või põrkub tagasi, nende kombinatsioonis saastub kabiin kiiremini.   Peen-pihustamine (Fine Atomisation) - Suurepärane viimistlus. Airmix® pihustusmeetodis kasutatakse spetsiaalselt disainitud õhudüüsi, mille tulemuseks on  iga kord väga sile ja ühtlane viimistluspind.
     
Pildid / - 5   Pildid / - 6

Airmix®. Hästi tasakaalustatud ja väga ühtlase pihustuse tagavad väga täpselt disainitud aine- ning õhudüüs, milles aineosakeste pihustamiseks on suunatud lisaõhk ümber pihustuslehtri.

 

Kõrgsurve ja lisaõhu kombinatsioon (Air-Assisted Airless).  Konkureerivas meetodis pihustatakse õhudüüsist lisaõhk otse aineosakeste lehtrisse. Sellega tekib liigne turbulents, suuremad aineosakesed, materjali möödapihustumine, pindekiht jääb ebaühtlasem, mis vajab täiendavaid viimistluskordasid.